Chłodnictwo
15432
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15432,bridge-core-2.7.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-27.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15813
 

Chłodnictwo

Kompleksowe rozwiązania dla sklepów mało i średnio powierzchniowych

Jako firma chłodnicza z niespełna 20 letnim stażem na rynku wyspecjalizowani jesteśmy w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań chłodniczych dla potrzeb sklepów mało i średnio-powierzchniowych. Dzięki wykonaniu ponad setki instalacji, jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie pozwoli nam na dobranie optymalnego rozwiązania dla Państwa potrzeb. Dobór urządzeń i komponentów wykonywany jest przez pryzmat całego okresu eksploatacji. Dlatego urządzenia i rozwiązania, które proponujemy mogą być droższe w zakupie, ale przy prawidłowej eksploatacji odwdzięczą się niezawodnością i oszczędnościami energetycznymi.
Przy przygotowywaniu oferty staramy się kompleksowo podchodzić do całości obiektu. Dzięki takiej filozofii jesteśmy w stanie zaproponować szereg opcji zapewniających oszczędności energetyczne i serwisowe.
Odzysk ciepła

Odzysk ciepła

Dzięki zastosowaniu odzysków ciepła firmy DK, sklepy mało i średnio-powierzchniowe są w stanie ogrzać się w okresie zimowym z ciepła odpadowego urządzeń chłodniczych.

Monitoring

Monitoring

Monitoring urządzeń chłodniczych pozwala na wcześniejsze wykrywanie awarii i monitowanie o nich przez e-mail lub sms. Zdalny dostęp do urządzeń pozwala zmianę parametrów urządzeń, przez co liczba wizyt serwisowych jest zredukowana do tych absolutnie potrzebnych.

Oszczędności energetyczne

Oszczędności energetyczne

Proponowane przez nas rozwiązanie pozwala na sterowanie każdym obwodem elektrycznym na sklepie. Możliwe jest również zainstalowanie mierników energii na poszczególne obwody.

Chłodnictwo na restauracjach i stacjach benzynowych

Wśród naszych zadowolonych klientów znajduje się wiele obiektów gastronomicznych oraz stacji benzynowych, dzięki czemu możemy Państwu zaoferować sprawdzone rozwiązania dostosowanie do wymagań i oczekiwań. Jesteśmy w stanie kompleksowo wykonać komory chłodnicze i mroźnicze przeznaczone do przechowywania żywności. Mamy doświadczenie w konstrukcji komór z płyty warstwowej od podstaw. Oferujemy również montaż gotowych komór TECTO firmy VIESSMANN.
bp

 Centra logistyczne i chłodnictwo specjalistyczne

Mimo, że jesteśmy małą firmą, nie boimy się wyzwań. Wśród inwestycji które wykonaliśmy możecie Państwo znaleźć centra logistyczne, zakłady rozbioru drobiu czy mroźnie szokowe. Do wszystkich tego typu prac dołączamy pełną dokumentację, opis stosowanej technologii oraz projekt trakcji freonowych. Zdajemy sobie sprawę, że przerwa w dostawie chłodu w tego typu obiektach może nieść za sobą wysokie straty, także stosowana przez nas technologia, jak i technika montażu mają na celu jak największą niezawodność układu i szybkość usuwania awarii.
Współpracując z kilkoma centrami logistycznymi zdajemy sobie sprawę jak duże koszty energii elektrycznej generują urządzenia chłodnicze na tego typu obiektach. Dlatego mamy szereg rozwiązań pozwalających ich obniżanie. Jednym z nich jest technologia SmoothLine, która pozwala na komunikację między chłodnicami a zespołami sprężarkowymi, przez co wydajność układu dostosowywana jest do zapotrzebowania na chłód.
Zastosowanie elektronicznych zaworów rozprężnych typu E2V pozwala na płynne utrzymywanie zadanego przegrzania, przez co nie dochodzi do zaszronienia chłodnic. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie utrzymać zadaną wilgotność oraz wprowadzić oszczędności związane z pracą grzałek przy odszranianiu chłodnic.

 Przechowalnie chłodnicze dla sadownictwa

Na początku naszej działalności, główną grupa naszych klientów były gospodarstwa sadownicze. To dzięki nim zawdzięczamy rozwój w pierwszych latach działalności i mimo, że nie są już główną grupą naszych klientów, ciągle o nich pamiętamy i mamy w ofercie dedykowane dla nich rozwiązania.
Prawidłowe przechowywanie owoców i warzyw wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Dzięki naszym korzeniom oraz niemal 20 letniej współpracy z gospodarstwami sadowniczymi, możemy powiedzieć, że z pewnością posiadamy obydwa te czynniki, co przekłada się na jakość przechowywanego towaru.
Współpracując z firmą Berling SA przygotowaliśmy dedykowane zestawy oparte o agregaty firmy Bitzer, chłodnice Goethard oraz sterowanie Carel, które pozwalają na utrzymanie zadanej wilgotności i stworzenie warunków atmosferycznych dostosowanych do rodzaju przechowywanego towaru.
przetwornica

Przetwornice częstotliwości

Dzięki zastosowaniu przetwornic częstotliwości jesteśmy w stanie płynnie dostosować wydajność chłodniczą agregatów co ma duży wpływ na minimalizację zużycia energii.
pwpro

Monitoring

W ofercie mamy również tańszą alternatywę systemu monitoringu – PlantWatchPRO, dzięki któremu o wszystkich awariach przechowalni będą Państwo powiadamiani przez SMS lub e-mail. Ma to bezpośrednie przełożenie na szybkość reakcji serwisu oraz redukuje stres związany z obawami o przechowywany towar.
zaworimpx

Zawory E2V

Zastosowanie sterowników MPXPro oraz zaworów E2V pozwala na utrzymanie zadanego przegrzania i pracy chłodnic w trybie nie wymagającym odtajania grzałkami elektrycznymi.

 Inne usługi

Od kilku lat współpracujemy z firmą Wachtel w zakresie montażu i serwisu urządzeń przeznaczonych dla piekarni. W ofercie znajdą państwo piece oraz komory chłodnicze wyposażone w sterownik OCTOPUS pracujący w następujących trybach:

  • Chłodzenie szokowe
  • Chłodzenie zwykłe (plusowym)
  • Zamrażanie
  • Półautomatyczna komora fermentacyjna
  • Automatyczna komora fermentacyjna
  • Garownia
  • Cool Rising
  • Cool Rising Plus

Więcej informacji na oficjalnej stronie Wachtel Polska.