Monitoring chłodnictwa
15582
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15582,bridge-core-2.7.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-27.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15813

Monitoring chłodnictwa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i podążając za postępem technologicznym wzbogaciliśmy swoją ofertę o monitoring urządzeń chłodniczych firmy Carel. Z zastosowaniem systemów Boss czy Boss mini wiąże się wiele korzyści i nowych funkcjonalności. Produkt ten jest ciągle udoskonalany oraz posiada narzędzia programistyczne, dzięki którym jesteśmy w stanie dostosować system do indywidualnych wymagań.

Zalety systemu monitoringu

Powiadomienia o awariach

System monitoringu umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail i sms z informacją o awarii. Informacja ta jest często pozwala na szybszą reakcję serwisową i obniża ryzyko ekspozycji towaru na wysokie temperatury.

Mapa obiektu

Mapa obiektu pozwala właścicielowi, kierownikowi lub osobie zarządzającą monitoringiem sieci na łatwe i szybkie sprawdzenie poprawności pracy instalacji.

Zdalna konfiguracja

Dzięki systemowi monitoringu wiele awarii jesteśmy w stanie usunąć zdalnie. Dane historyczne i wykresy umożliwiają szybszą diagnozę usterki.

Raporty HACCP

Dane dotyczące temperatur zbierane przez system są zgodne z HACCP, dzięki czemu wygenerowany raport można złożyć bezpośrednio w SANEPIDzie.

KPI

Funkcja ta pozwala na analizę wahań temperatur i długości odtajania w urządzeniach, dzięki czemu można wykryć usterkę zanim wystąpi.

Zużycie energii

Funkcja ta pozwala na analizowanie zużycia energii na poszczególnych obwodach, co jest przydatne po porównywanie gospodarki elektrycznej na poszczególnych obiektach.

 Dodatkowe moduły

pChrono

Moduł zarządzający obwodami elektrycznymi na sklepie. Możemy dzięki niemu sterować czasami włączenia i wyłączenia poszczególnych sekcji oświetlenia na sklepie. Pozwala on również na stworzenie harmonogramu i dodanie dni świątecznych, kiedy światło nie jest zapalane. Możliwe jest również ręczne sterowanie każdym obwodem.
Dzięki możliwości używania języka logicznego, możliwe jest stworzenie konfiguracji dla bardziej zaawansowanych systemów. Przykładowym zastosowaniem jest zarządzanie pompą obiegową CWU i CO. System pozwala na podłączenie i sterowanie każdym urządzeniem elektrycznym.
42%
Oszczędności energii elektrycznej!

ECO-HVAC

Plugin pozwalający na zarządzanie centralą wentylacyjną. Dzięki specjalnemu algorytmowi kalkuluje on na ile minut przed otwarciem sklepu centrala powinna się włączyć i na ile minut przed zamknięciem może się wyłączyć (czerwone i zielone słupki na zrzucie po prawej stronie). Algorytm bierze pod uwagę temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną oraz termoprzenikalność budynku. Dzięki zastosowaniu tego pluginu udało nam się zredukować koszty energii elektrycznej centrali o 42%!
Plugin ten pozwala również na sterowanie obwodami oświetlenia pChrono. Dzięki temu można włączać i wyłączać obwody w zależności od wschodu i zachodu słońca, co pozwala na zaoszczędzenie około 800 godzin pracy oświetlenia.
Punkt Rosy

Punkt Rosy

Redukcja kosztów ogrzewania szyby w bonetach przez sterowanie grzałkami według punktu rosy.

Harmonogram odtajania

Harmonogram odtajania

Ustalenie godzin odtajania podczas niskiego ruchu na obiekcie redukuje czas jego czas i koszty.

Płynna regulacja ciśnienia ssania

Płynna regulacja ciśnienia ssania

Agregat sam dostosowywuje się do zapotrzebowania urządzeń na moc chłodniczą.